Botoks Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Botoks Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

- Temmuz 28, 2017

Botoks Hakkında ;

Enformasyon çağındayız! Bilgiler çok kolay yayılıyor ve insanlara ulaşıyor. Bu da bilgi kirliliğine neden olan bir durum.Her medikal estetik ve cerrahi estetikte olduğu gibi Botoks hakkında da bazı doğru bilinen yanlışların oluşumu bundan kaynaklanıyor. Bazen bu bilgi kirliliğine işlemleri yapma yetkisi olmayan insanlar neden oluyor. Güvenli ellerde yapılmayan uygulamalarda görülen riskler genel olarak o uygulamaya yoruluyor. İşte, sizler ile botoks hakkında doğru bilinen bu yanlışları paylaşacağım;

Botoks uygulaması uzun sürer:

Hayır, Botoks uygulaması uzun sürmez. Tecrübeli bir doktor tarafından yapılan Botoks uygulaması için en fazla 30 dakikalık bir süreden bahsedebiliriz.

Botoks ince çizgilere yapılmaz:

Bu durumun tam aksi bir durum söz konusudur. İnce ve yer edinmemiş kırışıklıklardan daha kaliteli sonuçlar alınır.

Botoks acı verir:

Hayır, Botoks işlemi acı veren bir işlem değildir. Uygulama öncesi anestezik krem uygulaması yapıldığı için son derece konforlu bir işlemdir. Uygulamayı yaptıran hemen hemen herkes böyle düşünür.

Botoks ve dolgu uygulaması aynı işlevi görür:

Botoks kırışıklıkları azaltmak ve yeni kırışıklıkları önlemek amacı ile yapılır. Dolgu ise mevcut hücrelere hacim vermek için yapılır.

Botoks işleminin etkisi geçince cilt eskisinden daha fazla kırışır:

Eskiden daha kötüye gitmesi gibi bir durumdan söz edemeyiz. Etkisi geçtiğinde yeniden uygulama yaptırmazsanız eski halinize dönersiniz. Çünkü Botoks bir koruma tedavisidir. Bu döngüye devam ettiğiniz sürece gençliğiniz sizin ile birlikte kalır.

Botoks işleminin etkisi çok az sürer:

Botoks işleminin etkisi cilt tipine göre değişir 6 – 12 ay sürebilir. Botoks yaptırmaya devam ettiğiniz sürece Botoks işleminin etkinlik süresi uzar.

Botoks kalıcı bir işlemdir:

Hayır, Botoks kalıcı bir işlem değildir. Uzman bir elde yaptırmadığınız bir Botoks uygulaması sonrası kötü bir sonuç aldığınızda bu sonuç aldığınızda bu sonucun geçici olduğunu düşünüp üzülmemelisiniz.

Botoks yüzde ifade kaybına neden olur:

Hayır, Botoks yüzde ifade kaybına neden olmaz. Doğru ellerde yapılan bir Botoks uygulamasında mimikler korunur. Çünkü tecrübeli olan uzman Botoks’un dozunu buna göre ayarlar.

Botoks bedende toksik etki yaratır:

Doğru ellerde yapılan bir uygulamada böyle bir durumdan bahsetmek söz konusu bile değildir.

Yorum Yazınız