Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır ?

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır ?

- Temmuz 28, 2017

Yaşlılık, yüzdeki mimikleri fazla kullanmak, güneş ışınlarının etkileri ve genetik faktörler dolayısı ile ciltte kırışıklık oluşumu meydana gelebilir. Bu sebeplerden ya da herhangi bir sebepten dolayı oluşan kırışıklıklar başlangıçta yüzeysel olsalar bile zaman içerisinde derinleşerek kişiyi rahatsız edecek boyutlara gelir. Botoks oluşmuş kırışıklıkların azalmasına yardımcı olduğu gibi oluşacak kırışıklıkların da önüne geçerek kişiye hep genç kalma özgürlüğü sunan mucizevi bir yöntemdir. Botulinum adı verilen ve temelinde bir toksin olan Botoks, enjekte yöntemi ile cilt altı kas dokularına uygulanır. Kasların hareketlerini kısıtlayarak cildin kırışmasının önüne geçer.

Üst Yüz:

Kaş çatma çizgilerinin giderilmesinde, alın çizgilerinin giderilmesinde, düşük kaşların kaldırılmasında, şakakların gerilmesinde, kazayağı çizgilerinin azaltılmasında, göz çevresinin gerilmesinde ve burun etrafında yer alan kırışıklıkların giderilmesinde Botoks uygulanır.

Orta Yüz:

Çiğneme kası da dediğimiz maseter kasına uygulanarak çene ekleminin sertliği giderilir. Çenenin keskin görüntüsü kaybolur. Çenenin genişliği azaltılarak yumuşatılabilir.

Alt Yüz:

Bu bölgeye uygulanan Botoks’a Nefertitilift adı da verilir. Çeneyi enine ya da boyuna doğru kaldırmak için yapılan bir Botoks uygulamasıdır. Bu uygulamada çene kenarında bulunan birkaç noktaya küçük dozlar halinde Botoks uygulanır. Bu enjeksiyon işlemi yüzün ovalinin toparlanmasına yardımcı olurken aynı zamanda boyun ve çene kenarını belirgin bir şekle sokar.

Gülüş Bölgesi:

Dudak bölgesinde bulunan kırışıklıkların tedavisinde uygulanıyor. Ayrıca güzel bir gülüş elde edebilmek amacı ile de botoks uygulanabilir.

Boyun:

Çene öne çıkarılıp boyun gerildiğinde ortaya çıkan platismal kas adını verdiğimiz bölgeye uygulanan botoks işlemine boyun Botoks’u adı verilir. Bu bölgeye uygulanan Botoks gergin bir boyun elde edilmesini sağlar. Özellikle kadınlarda bu bölge çok fazla kırışıklıklar ile dolmasına yol açar ve kadınların kıyafet seçimlerine bir kısıtlama getirebilir.

Dekolte:

Bu bölgeye botoks uygulamak yine kadınların kıyafet seçimi konusunda özgür olmasına olanak sağlar. Ayrıca bu bölgeye Botoks uygulamak ciltte parlama, gerginlik ve canlanma sağlar.

Botoks bu bölgelerin ihtiyacına göre ihtiyacı olan dozda uygulanan bir yöntemdir. Uzman ellerde yaptırmanız önemlidir. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Yorum Yazınız