Kol Germe

 

Kol germe ameliyatı nedir?

Kollarından şikayetçi olan pek çok hasta kısa kollu ya da kolsuz kıyafetleri giymediğini, kısa kollu giydiğinde de kollarını hareket ettirmemeye çalıştığını, kolları kalın olduğu için uygun kıyafet bulamadığını ifade eder. Kolların şekillendirilmesinde temel olarak iki ameliyat tekniğini uyguluyoruz. Bu teknikler “Liposuction ve kol germe ameliyatı” dır. Liposuction özellikle kol üst dış kısmında, dirsek seviyesi üstünde bölgesel yağ depolanması olan ve cilt elastikiyeti iyi olan kişilerde uyguladığımız ameliyatdır.

Kol germe ameliyatı genetik yatkınlık, yapısal ya da çok fazla miktarda kilo alıp verilmesi sonrası koldaki cildin elastikiyeti kaybolmuş, sarkmış olanlarda uyguladığımız ameliyatdır.

Ameliyat öncesi nelere dikkat etmek gerekir?

Ameliyat öncesinde; 2 hafta öncesinden sigara içiliyorsa azaltılması, 1 hafta öncesinden aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçların alınmaması, 24-48 saat önce alkol alınmaması gibi genel prensibler bu ameliyat içinde geçerlidir.

Ameliyat nasıl uygulanır? İzli bir ameliyatmıdır?

Ameliyat genel anestezi altında uygulanır. Kolun dirsek üstü seviyesinden koltuk altına doğru uzanan ve kolun iç kısmında gizli kalacak şekilde cerrahi kesi yapılır. Sarkık cilt çıkarılır. Cilt ve ciltaltı dokusu plastik cerrahi prensiblerine uygun olarak kapatılır.

Kol germe ameliyatı iz bırakan ameliyatdır ancak sonuçta oluşan iz ince çizgi şeklindedir ve kolun iç kısmında gizlenir. Ameliyat ortalama 1 saat sürer.

Ameliyat sonrası nasıldır?

Kol germe ameliyatı sonrası hastanede kalmak gerekmez. Dikişler 15. gün alınır. Erken dönemde gerginlik hissi olabilir. İzlerin soluklaşması ve belirsiz hal alması ortalama 6 ay-1 yıl arasında sürmektedir.

– Dr. Özge Ergün’ e ait operasyon öncesi ve sonrası fotoğrafları görmek için ilgili link’ e tıklayabilirsiniz:  https://ozgeergun.com.tr/oncesi-sonrasi/

contact us

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN