Liposuction nedir

 

 

Liposuction nedir ?

Liposuction prosedürünün, bir diğer adıyla ‘Yağ Aldırma Ameliyatı’nın amacı yağ birikimi olan vücudun belirli bölgelerindeki fazlalıkları ortadan kaldırarak vücudun yeniden şekillenmesini daha orantılı görünmesini sağlamaktır. Hızlı ve efektif sonuç sağlayan yağ Aldırma Ameliyatı- Liposuction günümüzde en fazla uygulanan plastik cerrahi operasyonlar arasındadır.

Liposuction ameliyatı vücudun birçok yerinde biriken inatçı yağ hücrelerinin alınmasına yardımcı olabilir. Bu bölgelerden bazıları çene, sırt kol, uyluk, boyun, baldır, göğüs, kalça, bel, iç diz, yanaklar ve ayak bilekleridir.

Liposuction (Yağ Aldırma) Ameliyatı öncesinde ve sonrasında;

Liposuction (Yağ Aldırma) Ameliyatı sonrasında vücut hatlarınızın olması gereken standart oranlara yaklaştığını görecek daha orantılı bir vücudun sağladığı kişisel özgüven ve istek ile hayatınızda yeni bir sayfa açacaksınız.

Operasyon sonuçları her kişi de farklılıklar gösterse de ‘Yağ Aldırma Ameliyatınız‘ sonrasında, prosedürün gerçekleştirildiği bölgede incelme gözle görülür olacaktır.

Kimler Liposuction-Yağ Aldırma Ameliyatı için doğru adaylardır ?

Diyet ve egzersiz programlarından sonuç alamayan kişiler için ‘Yağ Aldırma Ameliyatı’ daha şekilli ve orantılı bir vücut için ilk adım olabilir.

Gündelik spor aktivitelerinde bulunan kişiler de dahil olmak üzere vücudunun bazı bölgelerin de lokalize yağ birikmesi olan kişiler de ‘Yağ Aldırma Ameliyatını ‘ düşünebilirler.

Tüm bunların yanısıra ;

Eğer iyileşme sürecini yavaşlatabilecek veya hayatınızı tehdit eden bir hastalığı olmayan sağlıklı bir kişi iseniz.

Ideal kilonuzun % 30 üst limitini geçmediyseniz , elastik bir cilt ve kas dokusuna sahipseniz

Liposuction – Yağ Aldırma Ameliyatı sizin için sağlıklı bir çözüm olacaktır.

Gerçekci beklentileri olanlar.

Bu prosedür obezite için kesinlikle alternatif bir tedavi yöntemi değildir. Kişi liposuction prosedürü sonrasında yüksek kilolar almadığı sürece yeni vücut konturu kalıcı olabilir aksi durumlarda tekrar bölgesel yağlanma yaşanacaktır.

Doktorunuz ile yapacağınız Muayene esnasında bilmeniz gerekenler nelerdir ?

Liposuction ameliyatı son derece bireysel bir karar olup ; doktorunuz ile görüşmeden karar vermemeniz doğru bir seçim olacaktır.

Cerrahi bir prosedür olan liposuction (yağ aldırma) ameliyatınızın başarısı ve güvenliği doktorunuz ile size özel gerçekleşen muayene esnasındaki karşılıklı şeffaflık ve açıklığıa bağlıdır.

Muayene esnasında size beklentileriniz, sağlık durumunuz ve yaşam tarzınız ile ilgili bazı sorular sorulacaktır.

Neden liposuction Ameliyatı olmak istiyorsunuz sorusu doktorunuzun size soracağı ilk sorulardan biri olacaktır.

Güncel sağlık durumunuz ile ilgili detaylara sahip veya ilaç alerjileriniz var ise bu bilgiyi doktorunuzla kesinlikle paylaşın.

Düzenli kullanmakta olduğunuz ilaç, vitamin , bitkisel takviye, alkol, tütün ve uyuşturucu ameliyatınızın başarısı ve iyileşme hızı üzerinde belirli etkilere sahip oldukları için bu detay doktorunuz ve sizin için önemli olacaktır.

Doktorunuz ,prosedürün geçekleşeceği bölge veya bölgeler ile ilgili bilgiye ihtiyaç duyabilir. Bu sebepten ötürü bu bölgelerin ölçülerini almak gerekirse fotoğraflamak ihtiyacı doğabilir.

Tüm bu bilgilere ilave olarak doktorunuz sizden daha önce geçirmiş olduğunuz ameliyatlar ve sağlık sorunları ile ilgili ölçüm ve raporlar talep edebilir.

Liposuction ameliyatı esnasında kullanılacak anestezi yöntemi hakkında doktorunuz tarafından detaylı bilgi verilecek olup doktorunuzun tavsiyesi yönünde bir seçim yapılması doğru bir karar olacaktır.

Prosedürün adımları nelerdir?

liposuction info

Liposuction ameliyat öncesi;

Belirli ilaçları almanız ya da mevcut kullanmakta olduğunuz ilaçlar ile ilgili yeniden düzenleme yapılması talep edilebilir.

Daha hızlı iyileşme için liposuction ameliyatı öncesinde sigarayı bırakmalısınız.

Aspirin, bitkisel takviyeleri ve anti-inflamatuar ilaçların kullanımı askıya alınacaktır. Bu ilaçlar kanı inceltir ve kanamayı arttırır.

Operasyon öncesindeki gece ve operasyon sabahı için dikkat edilecek hususları belirten bilgi ve takip talimatları verilecektir.

Post-operatif dönemde dikkat edilecek hususları belirten bilgi ve takip talimatları verilecektir.

Liposuction ameliyat günü;

Kişisel konforunuz için bazı İlaçlar cerrahi prosedür öncesinde uygulanır. Sedasyon veya Genel anestezi seçenekleri üzerinde daha önceden bir karara varılmamış ise doktorunuz durumunuza en uygun yöntemi tercih ve tavsiye edecektir.

Liposuction –Yağ Aldırma Ameliyatı diğer plastik cerrahi prosedürlerini aksine daha hızlı ve komplikasyonu daha az olan bir işlemdir. Kısa bir ameliyat süresini müteakiben kendi başınıza evinize gidebilirsiniz.

Liposuction ameliyatı sonrası;

Doktorunuz elastik bir bandaj veya korsenin operasyon bölgesinin üstüne sarılmasını veya giyilmesini talimat verecektir. Bu sayede işlem sonrası şişliklerin azalması sağlanacak ve morarmalar azalacaktır.

5 litre ve daha büyük miktarlarda gerçekleşen liposuction yağ aldırma ameliyatları sonrasında sarkan derinin germe operasyonu ile alınması gerekebilir.

Liposuction ameliyatı sonucu;

Şişlik ve morlukların bir kaç hafta içinde geçmesinden sonra yeni vücut konturunuz ortaya çıkacaktır.

Bu süreç sonrasında daha sağlıklı bir vücudunuz olduğu düşüncesine sahip olabilir ve sosyal hayatınıza bu gelişmeyi daha rahat yansıtabilirsiniz.

Bu sebeplerden ötürü işlem sonrası sağlıklı beslenme ve düzenli spor yapmanız, ulaşılan hedefin kalıcı olmasında etkili olacaktır..

Doktorunuza sormanız gerekenler

  • Kaç yıllık Estetik ve Plastik Cerrahsınız ?
  • Ben bu işlem için uygun bir aday mıyım?
  • İyileşme süreci ne kadar sürebilir?Sosyal hayata ne zaman dönebilirim?
  • İyileşme sonrasında özel bakıma veya yardıma ihtiyacım olacak mı?
  • Ameliyatı takip eden yıllarda vücudumda ne tip değişiklikler olabilir? (Hamilelik Sonrası)
  • Bu prosedürün sonucunda memnun olmazsam cerrahi ve cerrahi olmayan seçeneklerim neler
    dir?
  • Bu ameliyat ile ilgili Öncesi-ve-Sonrası fotoğrafları gösterebilir misiniz.

Ayrıca Dr. Özge Ergün’ ün liposuction ameliyatı ile ilgili sıkça sorulan sorulara verdiği cevaplara buradan ulaşabilirsiniz.

 

contact us

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN