sakal ekimi

Sakal, Bıyık, Favori Ekimi

Erkeklerde estetik bir bütünlük içinde görünebilmek için sakal ve bıyıkların varlığı ve şekli en az saçların varlığı kadar önemlidir. Sakal ve bıyık bırakılmasa da varlığı erkekliğin simgesidir. Erkek için özgüven ve estetik görüntü demektir.

Erkeklerde sakal olmamasının bir çok sebebi olabilir. Büyük çoğunluğu kalıtımsal yani genetiktir. Bunun dışında lazer epilasyon, geçirilen cerrahi girişimler, yanıklar ya da kazalar sakal kaybının nedenleri olabilir.  Sakal ve bıyık kaybı bazı otoimmün hastalıklar ve testesteron (erkeklik hormonu) düşüklüklerinde de ortaya çıkabilir. Organik bir hastalıktan şüphelenildiğinde testesteron hormon seviyeleri mutlaka kontrol edilmelidir.

Saç kaybında olduğu gibi sakal ve bıyık kaybında da kozmetiklerle ve medikal tedavilerle yeni sakal çıkartmak mümkün değildir. Sakal ekimi, sakal ve bıyık kaybının kalıcı çözümüdür.

Sakal ve bıyık nakli ülkemiz gibi sakal ve bıyığın özellikle önemli olduğu orta doğu bölgesinde hızla artmaktadır. Bunun da en büyük sebebi sakal ve bıyık ekiminin yapılabilirliği konusundaki farkındalığın artmış olması, FUE saç ekimi gibi yeni ekim yöntemlerinin ortaya çıkması ilerleyen teknoloji ile birlikte doğal görünümlü saç ekimlerinin yapılmasıdır.

Sakal, bıyık, favori nakli ne demektir?

Sakal ekimi başın arka kısmında, iki kulak arası bölgeden, dökülmeme genetiğine sahip saç köklerinin cilt altından alınıp, sakal oluşturmak istediğimiz bölgede cilt altına naklidir. Ekilen saç kökleri dökülmez ve sonuç kalıcıdır.

Sakal ekimi ve bıyık ekimi kimlere yapılabilir?

Sakal ekimi hiç sakalı çıkmayanlara yapılabildiği gibi sakal ve bıyık bölgesinde yer yer eksiklikler olan ya da dağınık sakalları olan erkeklere yapılabilir.

Ayrıca yüz bölgesinde sivilce, yanık, kesi sonrası iz bulunan erkeklerde bu izlerin yok edilmesi amacıyla yapılmaktadır.

Kirli sakal görüntüsünü seven, favorilerini uzatmak isteyen fakat sakalları dağınık ve seyrek çıkan erkeklerler de sıklıkla sakal ektirmektedir.

Sakal ve bıyık nakli, herhangi bir sakal kaybı olmadan sadece sakal ve bıyık modelinin değiştirilmesi amacıyla da yapılır.

Herkes sakal ve bıyık ektirebilir mi?

Başın arka kısmında, iki kulak arası bölgede saç kökü olan herkese sakal, bıyık yada favori ekimi yapılabilir.

 

contact us

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN