Popo dikleştirme

 

Popolarının görünümü nedeni ile mutsuz olan erkek ve kadınlar gerek popolarının boyut ve biçimleri, gerekse bu bölgedeki cildin sarkması nedeniyle, popo dikleştirme (BBL) ameliyatı olmak istemektedirler. Bu prosedür sıklıkla aşırı kilo verilmesi sonucunda poponun şeklini ve dolgunluğunu yitirmesi ya da poponun yan görünümünün daha estetik bir kavis ile devam etmesini arzu eden kişiler için idealdir.

Popo dikleştirme, her bir hastanın beklentilerine göre özelleştirilebilen bir cerrahi prosedürdür.

Aşırı deri sarkması olan popolar geleneksel metod kullanılarak deri fazlası alınarak yapılabilirken, popolarını hafifçe büyütmek ve daha seksi bir görüntü elde etmek isteyenler son yıllarda daha da popüler olan Brazilian Popo Askılama yöntemini tercih etmektedirler. Her durumda, popo askılama ameliyatı, estetik ve seksi bir alt vücut elde etmek için uygun bir cerrahi müdahaledir.

Çoğu plastik cerrahi prosedürü gibi popo askılama ameliyatı da çoğunlukla liposuction, abdominoplasti veya göğüs estetiği operasyonları ile birlikte talep görmektedir.

Bir çok hasta vücutlarını şekillendirmek ya da kişisel güvenlerini arttırmak için Popo Askılama ameliyatını ister ancak bu ameliyatı olabilmek için bazı kriterleri karşılamanız gerekir. Genel olarak Popo dikleştirme operasyonu olacak aday hastada şu kriterler aranır:

• Anestezi uygulaması gerekliliğinden dolayı ameliyat sonrası düzgün bir şekilde iyleşebilmeniz için genel sağlık durumunuzun iyi olması.

• Gerçekçi beklentilere sahip olmanız ve  psikolojik sağlığınızın yerinde olması gereklidir.

• Sigara içmeniz gerek iyileşme sürecinizi, gerekse operasyon sonucunuzu olumsuz etkileyecektir. Aktif sigara içen hastalar ameliyat öncesi ve sonrası cerrahınız tarafından belirlenen  süre boyunca tütün mamüllerinden uzak durmalıdırlar.

• Fazla alkol tüketimi bu veya benzeri operasyonları olmanızın önünde büyük bir engeldir.

• Brazilian popo dikleştirme operasyonu için vücudunuzdan alınabilecek yeterli yağ olması gereklidir. Klasik popo dikleştirme operasyonunda ise yeterli doku ve cilt fazlası olması şarttır.

• Ameliyatınızın sonuçlarını etkileyebileceği için hızlı ve yüksek miktarda  kilo vermekten kaçının.

Buna karşın, brezilya popo dikleştirme için iyi bir aday olabilirsiniz:

• Fazla dokuları kalçalarından çıkarmak isteyen hastalar, geleneksel popo asansörünü veya diğer vücut şekillendirme prosedürlerini tercih edebilir.

• Popo kaldırma işlemi ciddi bir cerrahi prosedürdür, eğer popo kaldırma işlemini düşünüyorsanız ve egzersiz ve beslenme ile poponun şeklini ve boyutunu sıkmaya ve geliştirmeye çalıştığınızda başarılı olamadıysanız….vb. yalnızca istenen sonuçlara başka şekillerde ulaşamayan hastalar üzerinde uygulanmalıdır.

• Brazilian popo dikleştirme ameliyatı için, cerrahınızın liposuction ile çıkarabileceği, arındırılmış ve yağ aktarmak için kullanabileceği vücudunuzun başka yerlerinde aşırı yağ birikintilerine sahip olmanız gerekmekte. Bu yağlar, kalça çevresinde ideal bir şekilde kolayca erişilebilir olmalıdır. Yağ saflaştırılması gerekeceğinden, tipik olarak aktarılmasını istediğiniz yağ miktarının üç ila dört katını sağlamanız gerekir. Fazla yağ birikimleriniz yoksa, popo dikleştirme prosedüründen önce kilo almanız veya bir alternatif (implant) düşünmeniz gerekebilir.

• Ekstra cild sarkmalarından çekinmeyin. Bu durumda, brezilyalı yağ transferi tekniğini denemeden önce geleneksel popo kaldırmanız gerekebilir.

• Bir popo kaldırma için doğru vücut şekline sahip olmanız gerekmektedir. Cerrahınız arkadan hacim eklenmesine, görünümünüz için orantılı olarak uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilir. Plastik cerrahınız, ilk danışmanız sırasında bu prosedürlerin ikisinde (veya her ikisinde) iyi bir aday olup olmadığınızı belirlemenize yardımcı olabilir. Bu ilk randevu sırasında, tedavi hedeflerinizi tartışır ve popo kaldırma ameliyatı olmanızı engelleyecek herhangi bir faktör olup olmadığına karar verir.

– Dr. Özge Ergün’ e ait operasyon öncesi ve sonrası fotoğrafları görmek için linkle tıklayın.

Ayrıca Dr. Özge Ergün’ ün popo dikleştirme ameliyatı ile ilgili sıkça sorulan sorulara verdiği cevaplara buradan ulaşabilirsiniz.

contact us

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN