Orta Yüz Germe

 

Orta Yüz Germe

Genç bir yüzde elmacık kemiği bölgesi ve alt gözkapağının yanakla birleştiği bölge dolgun, yuvarlak hatlıdır. Yüzde yaşlanmanın ilk belirtileri yanak yağ dokusunun aşağıya doğru yer değiştirmesi, alt gözkapağının yanakla olan mesafesinin uzaması dolayısıyla dolgun ve oval görünümdeki yüzün daha uzun va zayıf görünüme sahip olmasıdır. Aynı zamanda ağız köşelerindeki oluklarda belirginleşir. Tüm bu değişiklikler yüzde yorgun bir görünüme neden olur.

Kimler bu ameliyat için uygundur?

Kişiden kişiye değişmekle birlikte 30 yaşın üzerinde, yorgun görüntüsünden kurtulmak isteyen ancak tam yüz germe ameliyatı gerektirecek kadar da cilt elastisitesini kaybetmemiş ve sarkıklık derecesi fazla olmayan sağlıklı erkek ve bayanlarda orta yüz germe ameliyatı uygulanır.

Orta yüz germe ameliyatı nasıl uygulanır? Ameliyat izi var mıdır?

Ameliyat genellikle endoskop eşliğinde uygulanır. Sedasyon eşliğinde lokal anestezi ya da genel anestezi ile yapılabilir. Saçlı deri içinde her iki tarafta ve simetrik 2 cm lik kesiler yapılarak alın ve orta yüz dokuları serbestleştirilir. Yanak yağına ulaşılır ve genç yaşlarda olduğu gibi yukarıya ve dışarıya asılır. Orta yüz bölgesi gençleşir, ağız kenarındaki oluklar kaybolur. Ortalama 1.5 saat sürer.

Ameliyat sonrası

Orta yüz germe ameliyatından sonraki ilk 24-48 saat yüzde şişlik olabilir. 48 saatten sonra azalarak dağılır. Saçlı deri içinde yer alan dikişler 10. Gün alınır. Yüzün son halini alması 1 ayı bulabilir. Kişi 1. Haftadan sonra işine dönebilir. Yer çekiminin etkisi, yaşlanma hızı ve yaşam tarzına göre değişmekle birlikte ortalama 10 yıl kalıcı etki sağlar.

– Dr. Özge Ergün’ e ait operasyon öncesi ve sonrası fotoğrafları görmek için ilgili link’ e tıklayabilirsiniz:  https://ozgeergun.com.tr/oncesi-sonrasi/

contact us

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN