Liposuction ile Yeni Bir Görünüm Kazanın

Liposuction ile Yeni Bir Görünüm Kazanın

- Ağustos 10, 2017

Liposuction diğer bir adı ile yağ aldırma operasyonudur. Egzersiz ya da diyete rağmen kilo veremeyen insanlar için uygun olan Liposuction kesinlikle bir zayıflama cerrahisi olarak tanımlanamaz. Bu yüzden kilosu fazla yüksek olan kişilere uygulanamaz.

Kilonuz normal vücut ağırlığına yakınsa, kilonuz 6 ay veya daha uzun süredir sabitse, karın, bel, iç ve dış uyluklar, kollar, dizler ve boyun gibi diyet ve egzersize dirençli bölgelerdeki yağ birikimlerinin alınmasını istiyorsanız, deri tonunuz ve elastikiyeti iyiyse, derinizde gevşeme ve sarkma bulunmuyorsa, ruhsal problemleriniz yoksa Liposuction ameliyatı olabilirsiniz.

Liposuction uygulanma şekli

Liposuction işlemi öncesinde doktorunuz ile birlikte bir ön görüşme yapmanız gerekir. Bu görüşmede istekleriniz değerlendirir. Genel sağlığınız hakkında konuşmalısınız. Geçirdiğiniz hastalıkları ve kullandığınız ilaçları mutlaka estetik cerrahınız da bilmeli. Ayrıca bu operasyondan beklentileriniz çok üst sınırlarda olmamalı. Çünkü bu uygulama sadece vücut kontürünüzü değiştirmeye yarar. Belirli bir yağ alma limitine sahiptir ve bu limit kişiden kişiye göre değişiklik gösterir.

Liposuction ameliyatının yapılacağı gün belirlenen saatte operasyon yerinde olmalısınız. Operasyon öncesi size genel anestezi verilir. Bu sayede operasyon sırasında herhangi bir şey hissetmezsiniz. Operasyon sırasında kesi iç çamaşırı bölgesinden açılır ki kişiyi rahatsız edecek bir görünümü olmasın. Daha sonra bu kesiden içi delik özel kanüller ile inatçı yağların bulunduğu bölgeye ulaşılır. Bu bölgedeki inatçı yağlar özel bir makine ile vücuttan vakumlanarak dışarı alınır. Daha sonra dikiş atılır ve bölgeye dren yerleştirilir.

Uygulamadan hemen sonra size baskılı bir korse giydirilecektir. Bu korse ödemin gerilemesi konusunda büyük önem taşır. Çünkü Liposuction ameliyatından sonra bir miktar ödeminiz olacaktır. Bu ödem korse ve yürüyüş ile vücuttan atılır. Ayrıca bol bol su tüketimi de ödem atmada etkili bir seçenek sunar. Sigara kullanmayarak izlerinizin bir an önce geçmesini sağlayabilirsiniz. İzler güneş ışınlarına da maruz kalmamalı. Zaman içerisinde bu izler pembe ve silik bir hal alacaktır. Siz de bu sayede kavuştuğunuz yeni görünümün tadını çıkaracaksınız. Ayrıca operasyon sonrası yediğiniz ve içtiğiniz şeylere dikkat ederek kavuştuğunuz görünümü garantileyebilirsiniz!

Yorum Yazınız