Liposuction Ameliyatı İçin Uygun Bir Aday Mısınız ?

Liposuction Ameliyatı İçin Uygun Bir Aday Mısınız ?

- Ağustos 10, 2017

Bazen yağlar vücutta dengesiz olarak dağılır. Siz de egzersiz ve diyete başlayarak bu fazlalıklarınızdan kurtulmayı hedeflersiniz. Ne kadar istikrarlı olursanız olun, bu fazlalık kilolarınızı veremezsiniz. Bazı yağlar bu şekilde inatçıdır. İşte, Liposuction bu noktada devreye giren bir cerrahi müdahaledir. Kanüller yardımı ile vücudunuzdan inatçı yağları almaya odaklıdır. Fakat bu işlem kilo verme işlemi olarak görülmemelidir. Bölgesel fazlalıklara çözüm sunan bir uygulamadır ve vücut kontürünüzü yeniden belirlemenize olanak sağlar.

Karın ve bel çevresi, kalça, uyluk kısmının iç ve dış alanı, diz bölgesinin birbirine bakan kısımları, boyun bölgesi, meme bölgesi ve kolun iç ve dış yüzeyi Liposuction işleminin uygulanabildiği alanlardır. Popo bölgesinde bulunan fazlalığa ve asimetriye Liposuction ile müdahale edilebilse bile pek fazla tercih edilmez. Ayrıca bacağın dizden aşağıda bulunan kısımları da Liposuction uygulamak için pek önerilen ve tercih edilen bölgeler değildir.

Liposuction işlemi herkese uygulanabilen bir işlem değildir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi birtakım kilo verme ve vücut şekillendirme etkinliklerini denemiş olmanız ve bundan herhangi bir sonuç elde edememiş olmanız önemlidir. Obezite cerrahisini kapsayacak bir kiloya sahipseniz Liposuction sizin için bir seçenek olamaz. Çünkü Liposuction ameliyatında alınabilecek belirli bir yağ litresi vardır. Derinizin elastikiyetinin olması da önemlidir.

Bunlara ek olarak cilt gergin olmalıdır. Bu operasyonda yağ alındığı için sarkmalar ve dalgalanmalar beklenir. Cilt yüzeyiniz elastik ve gergin değilse daha çok sarkma ve dalgalanma ile karşı karşıya kalacaksınız demektir. Diyabet ve tansiyon gibi sistemik rahatsızlıklarınız varsa Liposuction ameliyatı olamazsınız.

Eğer yaralarınız geç iyileşiyorsa Liposuction ameliyatını bir kez daha düşünmelisiniz. Operasyon sonrası sıkıntılar ile karşılaşmanız beklenebilir. Cildinizde sarkmalar varsa Liposuction ameliyatı için uygun bir aday değilsiniz. Çünkü bu durumu ameliyat sonrası cildinizde çöküntüler meydana getirebilir. Kalp ve damar rahatsızlığı olan kişilere de Liposuction ameliyatı yapılmaz. Bu kişilere Liposuction yapmak oldukça riskli bir operasyondur. Sağlıklı bireylerde bu uygulamayı yapmak ne kadar kolay ise sağlıkla ilgili problemi olan hastalarda bir o kadar zorlaşır.

Bu koşullara uyuyorsanız Liposuction ameliyatı için uygun bir adaysınız.

Yorum Yazınız