Liposuction Ameliyatı Sayesinde Elde Ettiğiniz Formu Korumalısınız!

Liposuction Ameliyatı Sayesinde Elde Ettiğiniz Formu Korumalısınız!

- Ağustos 8, 2017

Liposuction ameliyatı nasıl bir kilo verme ameliyatı değilse aynı şekilde sizi ulaştığınız formda tutacak bir operasyon da değildir. “Liposuction ile kilo veriyim. Sonra yine istediğimi yiyeyim, içeyim.” gibi bir durum söz konusu olamaz. Bu Liposuction ameliyatı ile ilgili bir durum değildir. Çünkü Liposuction ameliyatı sizi sadece olmanız gereken forma kavuşturur. Bunu diyet ve egzersiz ile kilo veremediğiniz için yapar. Kilonuzu sabit tutmak sizin yapacağınız bir eylemdir.

Liposuction sonrası öncelikle beslenme düzeninizi değiştirmelisiniz. 3 ana öğün olduğunu unutmamalısınız. Beslenmeniz saatli olmalıdır. Örneğin kahvaltınızı en geç 09.00’da yapmış olmalısınız. 5 saat aralıklar ile öğle ve akşam yemeğinizi planlamalısınız. Ara öğün tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Tuz tüketiminizi sınırlandırmalısınız. Tüketilen peynir ve tahıl gibi ürünlerde tuz bulunduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden sofrada ayrıca tuz kullanmamalısınız. Özellikle Liposuction yaptırdıktan sonraki ilk dönemlerde su tüketiminizi artırmalısınız. Su tüketimi hem Liposuction’ın getirmiş olduğu ödemi vücuttan atar hem de detoks etkisi yaratır. Yeşil çay da tüketilebilir. İlk dönemler hazır meyve suları, asitli içecekler ve alkol tüketilmemelidir. İlerleyen dönemlerde ise bu içeceklerin kullanımına dikkat edilmelidir. Çünkü bu içecekler kilo alımına sebep olur.

Ayrıca alkol bölgesel yağlanmanın sebebidir. Sık sık kullanmanız yeniden eski halinize dönmek istemeniz gibi bir durum olur. İki günde iki kadeh tüketebilirsiniz. Salatalık, domates, maydanoz gibi çiğ sebzeler tüketmeniz de son derece önemlidir. Bu besinler ödem atmaya yardım eder. Beyaz ekmek yerine tam buğday ya da çavdar ekmeği gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Tatlı alışkanlığınızı ise meyveli yoğurt gibi daha masum tercihler ile değiştirebilirsiniz. Kızartma tüketmemeye dikkat etmelisiniz. Zeytinyağlı salata tüketebilirsiniz. Izgara et tüketmenizde herhangi bir sakınca bulunmaz. Aşırı meyve tüketmemelisiniz. Bu yine kilo almanıza neden olabilir. Porsiyonlarınızı da küçültmelisiniz.

Beslenmenin yanı sıra spor ve hareket de önemlidir. İlk dönemlerde hafif sporlar tercih edebilirsiniz. Daha sonra ağır sporlar da yapabilirsiniz. Bol bol yürüyüş yapmalısınız. Özellikle Liposuction ameliyatı sonrası ilk dönemler ödeminizi atmanıza yardımcı olur.

Tüm bunları dikkate aldığınızda ise Liposuction ile elde etmiş olduğunuz o şahane görünümü kolayca koruyabilirsiniz.

Yorum Yazınız