Botulinum A Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Botulinum A Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

- Temmuz 28, 2017

Botulinum A Hakkında ;

Enformasyon çağındayız! Bilgiler çok kolay yayılıyor ve insanlara ulaşıyor. Bu da bilgi kirliliğine neden olan bir durum. Her medikal estetik ve cerrahi estetikte olduğu gibi Botulinum A hakkında da bazı doğru bilinen yanlışların oluşumu bundan kaynaklanıyor. Bazen bu bilgi kirliliğine işlemleri yapma yetkisi olmayan insanlar neden oluyor. Güvenli ellerde yapılmayan uygulamalarda görülen riskler genel olarak o uygulamaya yoruluyor. İşte, sizler ile Botulinum A hakkında doğru bilinen bu yanlışları paylaşacağım;

Botulinum A uygulaması uzun sürer:

Hayır, Botulinum A uygulaması uzun sürmez. Tecrübeli bir doktor tarafından yapılan Botulinum A uygulaması için en fazla 30 dakikalık bir süreden bahsedebiliriz.

Botulinum A ince çizgilere yapılmaz:

Bu durumun tam aksi bir durum söz konusudur. İnce ve yer edinmemiş kırışıklıklardan daha kaliteli sonuçlar alınır.

Botulinum A acı verir:

Hayır, Botulinum A işlemi acı veren bir işlem değildir. Uygulama öncesi anestezik krem uygulaması yapıldığı için son derece konforlu bir işlemdir. Uygulamayı yaptıran hemen hemen herkes böyle düşünür.

Botulinum A ve dolgu uygulaması aynı işlevi görür:

Botulinum A kırışıklıkları azaltmak ve yeni kırışıklıkları önlemek amacı ile yapılır. Dolgu ise mevcut hücrelere hacim vermek için yapılır.

Botulinum A işleminin etkisi geçince cilt eskisinden daha fazla kırışır:

Eskiden daha kötüye gitmesi gibi bir durumdan söz edemeyiz. Etkisi geçtiğinde yeniden uygulama yaptırmazsanız eski halinize dönersiniz. Çünkü Botulinum A bir koruma tedavisidir. Bu döngüye devam ettiğiniz sürece gençliğiniz sizin ile birlikte kalır.

Botulinum A işleminin etkisi çok az sürer:

Botulinum A işleminin etkisi cilt tipine göre değişir 6 – 12 ay sürebilir. Botulinum A yaptırmaya devam ettiğiniz sürece Botulinum A işleminin etkinlik süresi uzar.

Botulinum A kalıcı bir işlemdir:

Hayır, Botulinum A kalıcı bir işlem değildir. Uzman bir elde yaptırmadığınız bir Botulinum A uygulaması sonrası kötü bir sonuç aldığınızda bu sonuç aldığınızda bu sonucun geçici olduğunu düşünüp üzülmemelisiniz.

Botulinum A yüzde ifade kaybına neden olur:

Hayır, Botulinum A yüzde ifade kaybına neden olmaz. Doğru ellerde yapılan bir Botulinum A uygulamasında mimikler korunur. Çünkü tecrübeli olan uzman Botulinum A dozunu buna göre ayarlar.

Botulinum A bedende toksik etki yaratır:

Doğru ellerde yapılan bir uygulamada böyle bir durumdan bahsetmek söz konusu bile değildir.

Yorum Yazınız