Botulinum A İçin Uygun Bir Aday mıyım ?

Botulinum A İçin Uygun Bir Aday mıyım ?

- Ağustos 4, 2017

BOTULINUM A İLE İLGİLİ 7 MADDE

Botulinum A yaptırmayı düşünüyorsanız aklınızın bir köşesinde bulunması gereken 7 maddeyi sizler için derledim;

  • botulinum A için uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenin!

Mimik hareketlerinize bağlı olan kırışıklıklarınız varsa ya da yine bu harekete bağlı olarak yeni gelişmeye başlayan kırışıklıklarınız varsa botulinum A için uygun bir adaysınız. Erkek ya da kadın olmanız fark etmez. Yalnızca hamileyseniz, bebek emziriyorsanız ya da nörolojik bir hastalığınız varsa botulinum A yaptıramazsınız.

  • Doktorunuzu iyi seçin!

Son yıllarda medyanın gündeminde yanlış medikal estetik uygulamaları yüzünden mağdur olan birçok kadın ve erkek hasta görüyoruz. Bu durumun nedeni doktorlarını iyi seçmemeleri. botulinum A yaptıracağınız kişinin bu konuda uzman ve tecrübeli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu uygulamayı estetik cerrahlar, medikal estetik uzmanları ve dermatologlar gerçekleştirebilir. Ayrıca uygulama öncesinde işlemi gerçekleştirecek kişiye uygulama hakkında merak ettiğiniz detayları sormalısınız ki aklınızda soru işareti kalmasın.

  • Doğru doz önemlidir!

botulinum A yüzde bulunan kas yoğunluklarına göre enjekte edilmesi gereken bir maddedir. Aksi takdirde sonuçları olumsuz olur. Özellikle de dikey yüz hattına fazla Botulinum A uygulanması mimik kaybı dediğimiz olumsuz görüntüye neden olur. Düzgün bir uygulama ise dışarıdan fark edilmez.

  • Krem ya da maskeler botulinum A uygulamasının yerini tutmaz!

botulinum A etkisi verdiği söylenen kremler ya da maskeler bir pazarlama aracıdır. Bu yüzden bu ürünlere güvenmemelisiniz. Tıbbi literatürde Botulinum A ile eş değer herhangi bir krem ya da maske bulunduğuna dair bir kanıt bulunmamaktadır. Bu kremler ya da maskeler işe yarıyor olsa bunca kişi bu işleme başvurmazdı.

  • botulinum A sadece gençleşme amacı ile kullanılmaz!

botulinum A 20 yılı aşkın süredir pek çok hastalığın tedavisinde başvurulan bir yöntem olarak bilinir. Güzellik sektöründe ise 10 yılı aşmış bir süredir hizmet verir. Örneğin, terleme tedavisi için botulinum A uygulamasına başvurabilirsiniz.

  • Erken yaşlarda başlayabilirsiniz!

botulinum A uygulaması yaptırmaya 20’li yaşlarda başlamak kırışıklıklar oluştuktan sonra başlamaktan çok daha etkilidir. Çünkü oluşan kırışıklıklar hafifletilebilirken erken uygulama onların hiç oluşmamasını sağlar.

  • Bütçenize etki etmez!

İstediğiniz sonuçlara ulaşmak için servet ödemeniz gerekmez. Üstelik uygulama 4 – 6 ay sürdüğü için maddi açıdan sizi zorlamaz.

Yorum Yazınız