Botulinum A Hangi Bölgelere Uygulanır ?

Botulinum A Hangi Bölgelere Uygulanır ?

- Temmuz 28, 2017

Yaşlılık, yüzdeki mimikleri fazla kullanmak, güneş ışınlarının etkileri ve genetik faktörler dolayısı ile ciltte kırışıklık oluşumu meydana gelebilir. Bu sebeplerden ya da herhangi bir sebepten dolayı oluşan kırışıklıklar başlangıçta yüzeysel olsalar bile zaman içerisinde derinleşerek kişiyi rahatsız edecek boyutlara gelir. Botulinum A oluşmuş kırışıklıkların azalmasına yardımcı olduğu gibi oluşacak kırışıklıkların da önüne geçerek kişiye hep genç kalma özgürlüğü sunan mucizevi bir yöntemdir. Botulinum adı verilen ve temelinde bir toksin olan Botulinum A, enjekte yöntemi ile cilt altı kas dokularına uygulanır. Kasların hareketlerini kısıtlayarak cildin kırışmasının önüne geçer.

Üst Yüz:

Kaş çatma çizgilerinin giderilmesinde, alın çizgilerinin giderilmesinde, düşük kaşların kaldırılmasında, şakakların gerilmesinde, kazayağı çizgilerinin azaltılmasında, göz çevresinin gerilmesinde ve burun etrafında yer alan kırışıklıkların giderilmesinde Botulinum A uygulanır.

Orta Yüz:

Çiğneme kası da dediğimiz maseter kasına uygulanarak çene ekleminin sertliği giderilir. Çenenin keskin görüntüsü kaybolur. Çenenin genişliği azaltılarak yumuşatılabilir.

Alt Yüz:

Bu bölgeye uygulanan Botulinum A’ ya Nefertitilift adı da verilir. Çeneyi enine ya da boyuna doğru kaldırmak için yapılan bir Botulinum A uygulamasıdır. Bu uygulamada çene kenarında bulunan birkaç noktaya küçük dozlar halinde Botulinum A uygulanır. Bu enjeksiyon işlemi yüzün ovalinin toparlanmasına yardımcı olurken aynı zamanda boyun ve çene kenarını belirgin bir şekle sokar.

Gülüş Bölgesi:

Dudak bölgesinde bulunan kırışıklıkların tedavisinde uygulanıyor. Ayrıca güzel bir gülüş elde edebilmek amacı ile de Botulinum A uygulanabilir.

Boyun:

Çene öne çıkarılıp boyun gerildiğinde ortaya çıkan platismal kas adını verdiğimiz bölgeye uygulanan Botulinum A işlemine boyun Botulinum A adı verilir. Bu bölgeye uygulanan Botulinum A gergin bir boyun elde edilmesini sağlar. Özellikle kadınlarda bu bölge çok fazla kırışıklıklar ile dolmasına yol açar ve kadınların kıyafet seçimlerine bir kısıtlama getirebilir.

Dekolte:

Bu bölgeye Botulinum A uygulamak yine kadınların kıyafet seçimi konusunda özgür olmasına olanak sağlar. Ayrıca bu bölgeye Botulinum A uygulamak ciltte parlama, gerginlik ve canlanma sağlar.

Botulinum Abu bölgelerin ihtiyacına göre ihtiyacı olan dozda uygulanan bir yöntemdir. Uzman ellerde yaptırmanız önemlidir. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Yorum Yazınız