Botulinum A

Botulinum A

- Temmuz 28, 2017

Yaşla birlikte belirginleşen, güzelliğinize gölge düşüren kırışıklıklara mı sahipsiniz? O zaman Botulinum A sizin için iyi bir çözüm olabilir. Güneş ışınları, makyaj malzemeleri gibi birçok neden ciltte kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Ayrıca nemini kaybeden cilt elastin ve kollajen yapısını da kaybederek kırışmaya mahkum olur.

Botulinum A çok eski tarihlerden beri pek çok hastalığın tedavisi için kullanılmaktadır. Botulinium-A olarak da bilinen uygulamanın sayısız faydası bulunmaktadır. Terleme, migren ve kırışıklık tedavisi bunlardan sadece birkaç tanesidir. Bu uygulama kas hareketlerini geçici bir süre için kısıtlamaya odaklı bir uygulamadır. Özellikle alın kırışıklıklarında, dudak çevresinde ve kaz ayaklarında etkilidir. Kırışıklıklar mimik kullanmamız nedeni ile ortaya çıkar. Botulinum A ise temelinde bir toksin olan Botulinum’un hafifletilmiş halidir.

Uygulama yapılırken hafifletilmiş bu toksin çok ince uçlu iğneler yardımı ile ihtiyacı olan bölgede cilt altına enjekte edilir. Yapılan bu işlemden 4 – 7 gün sonra etkiler göz ile görülür hale gelir. Botulinum A tam olarak etkisinin ise ortaya çıkması 10 – 15 gün içerisinde gerçekleşir. Bu süre içerisinde kırışıkların etkisini azaltmayı başarırken aynı zamanda yeni kırışıklık oluşumunun da önüne geçer. Botulinum A bunu sinir ve kas arasındaki etkileşimi bozarak gerçekleştirir.

Uygulamanın estetik cerrahlar, dermatologlar veya medikal estetik uzmanları tarafından yapılıyor olması önemlidir. İşlemi yapanın yüz anatomisine ve kas yapısına hakim olması gerektiği unutulmamalıdır. Yanlış ellerde yapılan bir Botulinum A işlemi mimik kaybı gibi pek çok soruna neden olabilir. Uygulamanın etkisinin kalıcılığı ise kişiden kişiye göre şekillenebilen bir olgudur.

Genel olarak uygulamanın etkisi 6 ila 12 ay arasında değişen bir süredir. Uygulamanın etkisi geçince kırışıklıkların oluşumunu engellemesi beklenemez. Bu neden uygulama seanslarına yeniden başlanmalıdır. Seanslar düzenli olarak yapılmaya devam ettiği sürece etkisinin süresi daha çok uzar.

Uygulama 18 (On Sekiz) yaşından itibaren yapılabilir. Üst bir yaş sınırı da yoktur. 65 (Altmış Beş) yaşındaki biri bile bu işlem için bir uzmana başvurabilir. Genel olarak 30’lu yaşlarda yapılması önerilir. Bu dönem kırışıklıkları önlemek adına iyi bir dönemdir. Eğer sizin de kırışıklıklarınız varsa ya da ilerde kırışıklıklara sahip olmak istemiyorsanız Botulinum A tercih edebilirsiniz.

Uygulama sonrası sonuçlar için lütfen bizlerle irtibata geçin veya ilgili linke tıklayın.

Yorum Yazınız