Erkek tipi saç dökülmesi ne zaman durur?

Erkek tipi saç dökülmesi ne zaman durur?

- Ocak 8, 2018

Başımızın üstündeki saçların sıklığı arkadaki saçlardan daha mı azdır ?

Saçları dökülmeyen bir insanda genel saç sıklığı aynı veya yakındır.Yaş ilerlemeye başlayınca ve saç dökülmesi kendini gösterdiğinde başınızın yan ve arka tarafındaki saçlar sıklıklarını korurken ön ve üst bölgeler bu sıklıklarını kaybedecektirler. Saç ekiminde verici saha olarak bu bölgelerin kullanılmasının sebebi de budur. 

%100 saç sıklığı elde etmek için kaç saç ektirmeliyim?

Ortalama bir erkeğin cm2’de 200 saç teli olduğu düşünülürse ve bunun %50 si normal bir saç sıklığı sağlayabiliyorsa cm2’de 100 saç teli çalışılması tatmin edici bir sonuç verecektir. Bu noktada saçın kalınlığı, saçın rengi, cilt rengi ve saç şekli sonuç üzerinde belirleyici olacaklardır. Örnek olarak cm2’de 100 saç teli saç ekimi yapıldığını düşünelim. Saçlarınız siyah ve cildiniz beyaz ise sonucunuz açık saç rengi ve cilt rengi olan biri ile aynı olmayacaktır. Sonuç olarak saç ekiminde herşey sayı ile alakalı değildir.

Saç ekimi için limitsiz verici sahaya sahip olunsa sonucunda ne olurdu? 

Saçları dökülmeyen bir erkekte bulunması gereken cm’’de 200 saç telinin ekim yapılma imkanı olacaktır. Bu ekimin bir seferde yapılması, kişinin saç dökülme skalasındaki yeri  Norwood 6-7 seviyesinde ise pek mümkün olmayacaktır.

Erkek tipi saç dökülmesi ne zaman durur?

Saç dökülmesi durağan değil ilerleyen bir süreçtir. Saç dökülmeniz altında başka bir sebep yok ise 40 yaşlarınıza geldiğinizde yavaşlar.

Saç ekimini erkek tipi saç dökülmesi yavaşladıktan ya da durduktan sonramı yaptırmalıyım?

Saç dökülme tipinize, yaşınıza ya da donör saha verimliliğinize bağlı olarak, dökülme durmadan veya yavaşlamadan önce yapılabilir. %80 vaka saç dökülmesinin durması beklenmeden yapılabilmek ile beraber %20 vakada ise daha dikkatli bir planlamanın yapılması zaruridir.

Kaş ekimi için hangi bölgelerden nakil yaptırılır?

Uygun bölge başınızın arka tarafında bulunan verici sahadır.Bu bölgedeki mümkün oldukça ince saç teller tercih edilerek toplanabilir.Vücudun başka bölgelerinde alım mümkün olsa da bu bölgelerin dökülme ihtimali olduğu düşünülürse son tercih olarak saklanır.

Yorum Yazınız