Meme Büyütme Ameliyatında Teknikler ve Silikon Çeşitleri

Meme Büyütme Ameliyatında Teknikler ve Silikon Çeşitleri

- Ağustos 2, 2017

Meme büyütme ameliyatı kadını hoşnutsuz eden göğüs ölçüsünü değiştirmek için yapılan estetik bir müdahaledir. Bu operasyonda protez bir kesi açılarak göğüs içerisine yerleştirilir.

Protezi göğüs içine yerleştirmek için 3 seçenek vardır. Bu noktalardan biri göğüs altıdır. Buradan yaklaşık yarım santimlik bir kesi açılır ve protez göğüsün içine yerleştirilir. Estetik cerrahlar tarafından en çok tercih edilen kesi çeşidinden biridir. Çünkü bu bölge estetik cerrahlara hem kolay çalışma imkanı tanır hem de izin saklanması çok kolaydır. Göğsün altında kalan iz, hastanın gözüne çok fazla çarpmaz. Bir diğer kesi alanı ise areola adı verilen meme başı çevresidir. Bu noktadan süt bezlerine zarar gelebileceği için pek tercih edilmez. Anne olmayı planlamayan hastalar için kullanılması daha uygundur. Burada hakim olan renk tonu nedeni ile kesi belli olmaz. Bir diğer kesi imkanı ise koltuk altı bölgesindendir. Bu bölgede iz direk göze çarpabilir. Bölgeye yerleştirilen silikon protezler için ise pek çok seçenek vardır. Bu seçeneklere gelin, birlikte göz atalım.

Protezinizin şekline kendiniz karar verebilirsiniz. Şekil için 2 seçeneğiniz bulunur. Bunlardan biri damla şeklindeki protez, diğeri ise yuvarlak protezdir. Yuvarlak protezin dikey ve yatay çapı birbirine eşittir. Damla protezde ise dikey çap biraz daha uzundur. Protez üst kısma doğru incelir. Bu protez var olan göğüs şekline daha çok benzer. Bu yüzden doğal bir görünümü vardır ve hastalar tarafından daha çok tercih edilir. Serum ya da silikon içerikli meme protezleri vardır. Her ikisinde de protezin dış bir kabuğu vardır. Silikon implantlar daha dayanıklı ve güvenlidir. Cilt ile daha uyumludur. Akışkan bir yapıya sahip olduğu için doğal bir görünüme sahiptir. Çünkü vücut ile uyum içerisindedir. Yüzey yapısından da iki seçeneğiniz vardır. Biri düz yüzeye sahip protezlerdir diğeri ise pütürlü yüzeye sahip protezlerdir. Pütürlü yüzey kullanılan vakalarda dış çevrede kapsül oluşumu daha az görülür.

Meme büyütme protezleri boyut olarak birbirlerinden ayrılır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise vücut hatları ile oranlı olmasıdır. Ayrıca vücudunuzun alamayacağı büyüklükte bir silikon tercih edemezsiniz.

Yorum Yazınız