Fue Saç Ekimi Operasyonu Sonrası Sorulan Sorular

Fue Saç Ekimi Operasyonu Sonrası Sorulan Sorular

- Temmuz 9, 2018

Fue saç ekimi operasyonu sonrasi 4.günüm. Başımın arkası hala hassas ve uyurken çok rahatsız oluyorum. Ekilen saçların bulunduğu bölgelere zarar verme korkusundan çok rahat uyku uyuyamıyorum.

Bahsettiginiz durum saç ekimi yaptırmış bir çok kişinin ortak sıkıntısı olup bir kaç gün içerisinde tamamen ortadan kalkacaktır. Doktorunuz ile görüşüp rahat uyumanızı sağlayacak bir ilaç talep edebilirsiniz.

 

Fue saç ekimi operasyonu sonrasın da askerlik görevimi yerine getirmek üzere 6 aylığına sivil hayattan uzak olacağım. Bu dönem zarfında dikkat etmem gerekenler nelerdir?

Saç ekimi sonrası askere gitme fikri tercih edilecek bir durum olmasa da bu konuda kesin kararınızı verdiğinizi var sayarsak dikkat etmeniz gerekenler ve yaşayacağınız muhtemel sıkıntılar şunlar olabilir:

a-Hijyen koşulları istenilen standartlarda olmayabilir.

b-Sürekli olarak kep giyme mecburiyeti.

c-Güneşte uzun süre kalma ihtimaliniz.

d-Yogun fiziksel efor gerektiren eğitimler.

e-Kullanmanız gereken ilaçları düzenli kullanma imkanının kısıtlı olması.

f-yetersiz beslenme ve ani kilo kayıpları.

g-Gündelik stres seviyenizin artması.

Saç ekimi sonrası askere gitmeden önce yukarıda saydığımız karşınıza çıkması muhtemel sıkıntılar gözönüne alınmalı ve saç ekiminden en az on gün sonra askere gitmeniz tavsiye olunur.

Fue saç ekimi sonrası 3.haftama girmekteyim ve ekilen saçların bir kısmı şimdiden döküldü. Operasyon alanında bir miktar kırmızılık kalsada herhangi bir iz görünmüyor. Benim sorum saç ekimi operasyonu sonrası elde edilecek sonucu tahmin etmemize yardımcı olabilecek bir yol veya işaret var mıdır?

Fue saç ekimi operasyonları sonrası herkes belirli bir dönemde saç ekim sonucunun başarısından endişe eder ve tereddüte kapılır. Özellikle ekilen saçların bir ay içerisinde dökülmesi bu tereddütü arttırabilir. Bu nokta da soğukkanlılığınızı korumak ve doktorunuzun tavsiyelerine uymanız yeterli olacaktır. Belirli dönemlerde doktorunuzu görmeniz ve gelişmeleri onunla paylaşmanız operasyon sonucunuza olumlu etkide bulunacaktır. Diğer yandan maalesef saç ekimi operasyon’ ununda 4 ile 6 ay sonrasına kadar operasyonunun başarısı hakkında konuşmak ve yorum yapmak pek mümkün olmayacaktır.

Saç ekimi sonrası ekilen saçlar neden dökülür?

Saç ekimi operasyonları sonrasında kabukların dökülmesini beklemek sosyal ve estetik açıdan sıkıntılı bir dönemdir.1 hafta on gün sonra kabukların dökülmesini takip eden günler uzun zamandır hiç olmadığı kadar size kendinizi mutlu hissettirecektir.

Ekilen saçlarınızın uzun zamandır boş kalmış alanda kapatıcı bir etki yaratması saç ekimi operasyonunuz için katlandığınız her şeye değeceğinin ilk sinyallerini vermektedir. Malesef mutluluğunuz kısa sürecek ve saç ekimi operasyonunuzdan sonraki ilk 30 gün içerisinde ekilen saçların tamamına yakını dökülecektir.Bazı istisnaları saymazsak tüm saç ekimi vakalarında karşılaşılan bu durumda telaş etmenizi gerektirecek bir şey yoktur.

Doktorunuzun sayısız defa belirttiği ,saç ekimi öncesi bir çok kişiden duyduğunuz veya internette saç ekimi forumlarında okuduğunuz bu durumun nedenini sorgulamanız en doğal hakkınızdır. Aslında saçlarınızın hayat döngülerinde sürekli yaşadıkları bu duruma saçların yaşam döngüsü diyebiliriz. Ekilen saçlarınızın çoğunluğu saç ekimi operasyonu sonrası dinlenme ve dökülme evresi ile yeni hayatlarına başlamaktadırlar. Bunun neticesinde de ilk 30 gün içerisinde dökülürler. 90 gün sonra yeniden çıkacak olan saçlarınız ilk zamanlarda göreceli olarak daha ince olsalar da zaman içerisinde daha dolgun bir görünüme kavuşacaklardır.

Fue saç ekimi operasyonum sonrasında verici sahada oluşan kabukların çoğunluğu 8.gün itibariyle döküldü. Şu an rahatsız edici bir kaşıntı var. Kaşınan bölgeyi nemlendirdiğim zaman kaşıntı azalıyor ve rahatlatıcı etkisi oluyor. Bu şekilde uygulamamın iyileşme üzerinde herhangi olumsuz bir etkisi olur mu?

Fue saç ekimi sonrası verici saha iyileşmekte olup kabukların dökülmesi sonrasında kaşıntı normal bir durumdur. Günlük kullanıma uygun bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Kaşıntının daha uzun süre devam etmesi durumunda doktorunuz ile bu durumu paylaşmanızda fayda var.

Saç ekimi operasyonumun üstünden 4 ay kadar süre geçti. Mevcut saçlarımı boyatırsam saç ekimi operasyon sonucumu olumsuz etkiler mi?

Saç ekimi yaptırdığınız saç ekim merkezindeki doktorunuz ile bu hususu görüşmeniz de fayda var. Diğer yandan saç ekimi operasyon hastalarımıza 6 ay süre ile saçlarını boyatmamalarını tavsiye ediyoruz.

Yorum Yazınız