Saç Ekimi Ameliyatı Sonrası İnce Büyüyen Saçlar

Saç Ekimi Ameliyatı Sonrası İnce Büyüyen Saçlar

- Temmuz 10, 2018

31 yaşındayım ve geçen sene İstanbul’ da saç ekimi ameliyatı oldum. Fue saç ekimi tekniği kullanılan operasyon esnasında hemen hemen her şey yolunda gitti. Tek sorunum saç ekimi operasyonu yapan doktorumun saç köklerini verici alandan bizzat toplamamasıydı. Bununla ilgili olarak saç köklerini toplayan kişinin bu alanda uzman olduğu belirtildi. 8-9 saat süren fue saç ekimi operasyonum esnasında 5000 graft saç ekimi yapıldığı söylendi.

Saç ekimi ameliyatı sonrasında bir kaç gün daha İstanbul’da kaldıktan sonra ülkeme geri döndüm. Saç ekimi operasyonu’mun altı ay sonrasına kadar çok fazla bir değişiklik görmedim fakat 8. ve 9. aylarda ekilen saçların çıkmaya başladığını fark ettim. Şu an 13.aya gelmiş bulunuyorum ekilen 5000 graft’in kapatıcı etkisi çok yetersiz. Çıkan saçların çoğunluğunun tekli saçlar olduğunu ülkemde bulunan dermatoloğum doğruladı. Sonuç olarak sorularım şunlar:

  • Ekilen saçların tamamının tekli olarak yetişmesinin sebebi ne olabilir. Gerekli kan dolaşımı olmadığı için ikili ve üçlü saç telleri yetişmemiş olabilir mi?
  • İyileşme döneminde yapmış olabileceğim yanlış bir uygulama buna sebep olabilir mi?
  • Saç ekimi ameliyatı sonucunda 5000 graft olarak kaç saç teli ekildiği bilgisine sahip değilim. Ekilen bütün graftler tekli olabilir. Eğer öyleyse bu bir saç ekim hatası mıdır?
  • Çok seyrek ve doğal olmayan bu görüntüyü ortadan kaldırmanın yolu nedir?

Saç ekim operasyonlarında sıklıkla karşılaşılan durumlardan biri olan graft ve saç sayısı karmaşası çoğunlukla pazarlama faaliyetleri cerrahi meziyetlerinin üstünde olan saç ekim merkezlerinde karşımıza çıkmaktadır. Unutmamak gerekir ki graft başına tekabül eden saç miktarı ekim alanındaki kapatıcı performansı belirler.

Ön saç çizgisi çoğunlukla tekli saç tellerinden oluşan graftler ile çalışılırken içlere gidildikçe ikili ve üçlü graftleri görmemiz gerekir. Diğer yandan kimi zaman saç ekim operasyonu sonucunda belirli miktar üçlü graftlerin yetişmemesi ihtimal dahilinde olsa da sizin durumunuzda 5000 graft olarak telaffuz edilen fue saç ekimi operasyonunuz esnasında toplanan saç köklerinin çoğunluğunun inceltilerek ekilmesi muhtemel görünüyor.

Fue saç ekimi ameliyatı yaptırdığınız saç ekim merkezinden ekilen saç sayısı miktarını talep etmeniz daha kesin bir sonuca varılmasına katkıda bulunacaktır. Mevcut durumunuzu ortadan kaldırmanın çaresi bir sıklaştırma saç ekimi operasyonu olacaktır.

– Dr. Özge Ergün’ e ait operasyon öncesi ve sonrası fotoğrafları görmek için ilgili link’ e tıklayabilirsiniz:  https://ozgeergun.com.tr/oncesi-sonrasi/

Yorum Yazınız