Saç Ekimi Konsültasyonu Bilmeniz Gerekenler

Saç Ekimi Konsültasyonu Bilmeniz Gerekenler

- Temmuz 13, 2018

Saç ekimi için konsültasyonumu yapan plastik cerrah saç ekimi operasyonumu da bizzat gerçekleştirecek mi?

Saç ekimi konsültasyonu esnasında tanıştığınız ve muayenenizi yapan plastik cerrahın bizzat saç ekimi operasyonunuzu yapacak kişi olması saç ekimi operasyonunuzun sonucunda ve bu sonuçtan memnun kalmanız hususunda önem arz eder. Saç ekimi konsültasyonunuzu gerçekleştiren doktorunuzun dışında birinin saç ekimi operasyonunuzu gerçekleştirilmesi sizin bilginiz dışında olmamalıdır.

Saç ekimi konsültasyonumu yaptırdıkdan sonra saç ekimi operasyon randevusu almam da bir sakınca var mıdır? Son bir kez daha doktorum ile görüşmem gerekir mi?

Saç ekimi operasyonunuz öncesinde yapılan ilk muayene esnasında saç ekimi hakkındaki sorularınıza yeterli cevap alamadıysanız, saç ekimi operasyon randevusu almanız doğru bir karar olmayabilir. Diğer yandan görüşmeyi yaptığınız doktorunuz ve saç ekimi operasyonunuz hakkında kafanızda soru işaretleri yoksa saç ekimi randevusu almakta bir sıkıntı olmayacaktır.

Saç ekimi operasyon gününde doktorunuz sizinle son olarak bir önceki görüşmenizde birlikte belirlediğiniz planlamanın üzerinden geçecek ve saç ekimi operasyonunuz bu planlama sonrasında başlayacaktır.

Saç ekimi konsültasyonlarını kimler gerçekleştirmelidir?

Saç ekimi operasyonlarını saç ekimi konusunda uzmanlaşmış plastik cerrahların yapması gerektiği için kaçınılmaz olarak saç ekimi konsültasyonu plastik cerrah tarafından yapılması en doğru karar olacaktır. Medikal konuların dışındaki finansal planlama ve saç ekimi operasyon tarihi belirlenmesi hususlarını bir çok saç ekim merkezinde olduğu gibi farklı yönetim birimleri gerçekleştirebilir.

Saç ekimi yaptıracağım saç ekim merkezinden çok uzakta ikamet ediyorum ve konsültasyon randevusuna gitmeden saç ekimi operasyon randevusu almayı düşünüyorum.Nasıl bir yol izlemeliyim?

Günümüzde iletişim teknolojilerindeki mevcut gelişmeler neticesinde uzaktan iletişim kurmak son derece kolaylaşmıştır. Online muayene ve online konsültasyon terimleri de artık dilimize yerleşmiş olup dilediğiniz saç ekimi merkezi ile bu tarz bir iletişime geçebilir ve saç ekimi planlaması yaptırabilirsiniz. Yüz yüze saç ekimi operasyonunuzu yapacak doktor ile görüşmeniz kadar rahatlatıcı olmasa da eğer gerekli bilgilendirmeyi alabildiyseniz saç ekimi operasyon randevunuzu almakta bir sıkıntı olmayacaktır.

Muhtemel süreç su şekilde olacaktır;

Saç ekimi online konsültasyon başvurunuz sonrasında sizinle e-mail ve telefon yoluyla irtibata geçilecek aklınızdaki genel sorular cevaplandırılacaktır.

Göndereceğiniz resimleriniz üzerinden saç ekimi operasyonunuzu gerçekleştirecek doktorunuzun yorumları da sizinle paylaşılacaktır.

Saç ekimi operasyonunuz için talep ettiğiniz doktor ve tarihe göre bir ön ödeme talebi olması olağan bir durumdur.

Saç ekimi operasyonunuz öncesinde bir yada iki kere daha sizinle irtibata geçilip son hatırlatmalar ve dikkat edilecek hususlardan bahsedilecektir.

Saç ekimi konsültasyonu ne kadar sürmektedir ve süresince neler yapılmaktadır?

Saç ekimi konsültasyonu kişinin sorularına ve vâkanın zorluk derecesine göre 20 dakika ile 45 dakika arasında sürmektedir.

Saç ekimi konsültasyonu süresince verici alandaki saç sıklığınız, ekim alanındaki saç sıklığınız, cilt yapınız, genel sağlık durumunuz ve muhtemel saç dökülme sebepleriniz ile ilgili kontroller yapılacak ve görüş bildirilecektir.

Saç ekimi operasyonunuz ile ilgili olarak bir planlama yapılacak ve doktorunuzun gerçekleştirdiği saç ekim operasyon sonuçları sizinle paylaşılacaktır.

Yorum Yazınız