Saç Ekimi Süreci

Saç Ekimi Süreci

- Temmuz 16, 2018

 

Saç ekimi süreci ile ilgili karşılaşılacak olan temel evreler şu şekilde gerçekleşmektedir ;

Farkındalık

Saç ekimi fikrinin ortaya çıkması için hiç şüphesiz kişi öncelikle saçının dökülme seviyesinin artık gizlenemediğini fark etmesi gerekir. Bu gerçek kimi zaman aile, arkadaşlar veya ayna karşında kendimiz tarafından ortaya konabilir. Bir süre için bu durumun geçici olup olmadığı anlaşılmaya çalışılır. Bu dönemde kuaförüne bu konuyu açmayan yoktur.

Araştırma süreci

Saçlarımızın döküldüğünü biliyoruz ve artık bu süreci tersine çevirmek için neler yapabiliriz sorusu gündemimizde. Kuaförümüz her zamanki gibi ilk danıştığımız ve danışmaya devam ettiğimiz kişi. Bazı kozmetik ürünler kısa süreli olarak deneniyor fakat kalıcı çözüm olmadığı görülünce saç ekim alternatifi üzerinde durulmaya başlanıyor ve saç ekimi süreci başlıyor. Saç ekim merkezleri ile randevular alınıyor. Sayısız doktor ile görüşmeler gerçekleştiriliyor. Saç ekimi yaptırmış olan hastaların öncesi ve sonrası fotoğraflarını inceliyoruz. En doğal görünümlü, en sık saç ekimini yapan doktoru bulduğunuzda araştırma sürecini tamamlıyorsunuz. Tabi ki saç ekimi fiyatının da kararımız üzerinde etkisini unutmamak gerekir.

Stresli bekleyiş süreci

Saç ekimi operasyon tarihi yaklaşmakta olan herkes gibi, sizi de bir telaş almıştır artık. Kiminin stresi biraz daha ilerlemiş endişeye dönüşmüştür. Son bir hamle olarak eşinize dostunuza bu operasyon kararını almakta doğru yapıp yapmadığınızı sormaya başlarsınız. Bu süreç operasyondan bir hafta önce başlar ve operasyonun yarısına gelindiğinde ne kadar gereksiz bir endişe yaşadığınızı fark edene kadar devam eder.

Mutluluk süreci

Saç ekimi süreci bir kaç saat önce tamamlandı. Yorgunsunuz ama artık üzerinizden büyük bir yükün kalktığının da farkındasınız. Milimetrik binlerce küçük kırmızı noktaya, ilerleyen günlerde saçınız ile dolmasını arzu ettiğiniz başınıza ayna karşısında saatlerce bakmaktan kendinizi alıkoyamıyorsunuz. Bir ay kadar bu mutluluk artarak devam ediyor.

Tereddüt süreci

Saç ekimi operasyonunuz olalı bir ay geçti ve ilk haftalardaki dolgun saçlar dökülmeye başladı. Evet doktorunuz bunu yazılı ve sözlü olarak size söylemiş hatta üstüne basa basa moralinizi bozmamanız gerektiğini belirtmişti. Yinede yeni saçlarınıza kısa sürede bağlanmıştınız. İyisi mi siz doktorunuzu bir ziyaret edin ve fikrini alın.

Bekleme Süreci

Saç ekimi süreci sonrası üçüncü aya kadar bir beklentiniz yok ama yinede sık sık aynada saçlarınızı kontrol etmeden de duramıyorsunuz. Dört ve beşinci aylar ufak ufak kararmalar oluşuyor fakat henüz saçlı bir görüntüden uzaksınız.

Tatmin süreci

Altı ve dokuz ay arasındayız. Yeni saçlarınız daha belirgin ve kapatıcı etkileri her geçen daha fazla artıyor. Çevreniz sizdeki olumlu değişimin farkına varmaya başlıyor. Doğru bir tercih yapmanın gururu ile doktorunuzun adını, yakınlarınız ve saç dökülmesinden muzdarip arkadaşlarınızla paylaşıyorsunuz. Yakın çevreniz dışında kimsenin saç ekimi yaptırdığınızı bilmemesi mutluluğunuza mutluluk katıyor.

Beklentinin artışı

Saç ekim operasyonunuzun üzerinden bir sene geçti ve yeni saçlarınız ile mutlusunuz. Sosyal ve aile hayatınızdaki değişiklikler , hayatınızda yeni bir sayfa açmanın heyecanı devam ediyor. Saç ekimi süreci tamamlanıyor, fakat aklınızda bir soru hala cevap arıyor. ‘Daha sık saçlı bir görüntü için ikinci kez saç ekimi operasyonu olmalı mıyım?’

Yorum Yazınız