Burun Estetiği İçin İdeal Yaş Aralığı Nedir ?

Burun Estetiği İçin İdeal Yaş Aralığı Nedir ?

- Temmuz 24, 2017

Burun estetiği, burunun şeklini düzeltme ya da değiştirme adına yapılan bir estetik operasyondur. Burun kemeri yok edilebilir, burun küçültülebilir, büyültülebilir ya da burun ucu yukarı kaldırılabilir. İnsanların dış görünüşü ile ilgili problemleri genelde ergenlik çağında başlar. Bu durumda çocuğunuz sizinle burun estetiği operasyonu geçirmek istediğini söylemiş olabilir. Siz de bu durumda endişe duyuyor olabilirsiniz. Peki, burun estetiğinde için ideal yaş nedir?

Burun estetiği ameliyatı için kemiklerin ve kıkırdak yapısının yeterince gelişmiş olması oldukça önemlidir. Bu yüzden de burun estetiği operasyonu geçirmek isteyen bireyin belirli bir yaşa ulaşmış olması gerekir. Kadınlar erkeklere göre daha önce gelişimlerini tamamlarlar. 18 yaşında erkekler gelişimini tamamlamış olur. 17 yaşında ise kadınlar gelişimlerini tamamlamış olur. Fakat kişinin nefes alma problemleri varsa ya da kişi burnundaki eğriliği ya da şekli ile ilgili beğenmediği durumları psikolojik bir sorun haline getiriyorsa ameliyat yaşı çekilebildiği kadar geri çekilebilir. Bu konuda uzmanlardan yardım alınmalıdır. Gençler oldukça sağlıklı bireylerdir. Burun estetiği ameliyatı birtakım riskler taşısa da gençler bu durumu rahatça atlatabilir. İyileşme süreçleri daha hızlıdır. Risklerin yaş ile hiçbir bağlantısı yoktur. Ameliyat 18 yaşında da yapılsa 30 yaşında da yapılsa aynı riskleri taşır. Bu durumda gözden geçirmeniz gereken tek durum çocuğunuzun olgunluğudur. Oldukça önemli bir faktördür. Çocuğunuzun verdiği kararların arkasında durabilecek olgunluğa kavuştuğuna karar vermek her ne kadar zor olsa da buna karar vermelisiniz. Ameliyat sonrası fiziksel değişikliğini psikolojik olarak kabullenebilmesi gerekir. Pek çok genç bu olgunluğa sahip olmaz. Ayrıca bir genç burun estetiği operasyonunu sadece ama sadece kendi isteği için olmaya karar vermelidir. İnsanların dediklerini umursadığı için kendinde bir şeyleri değiştirmiş olması ilerde onu pişmanlığa sürükleyecektir. Ayrıca çocuğunuz mükemmel sonuçlar beklememelidir. Kusursuz bir görünüm diye bir şey yoktur.

En çok tercih edilen estetik operasyon burun estetiğidir. Son yıllarda ülkemizde birçok genç burun estetiği operasyonuna başvurmaktadır. Çeşitli nedenler dolayısı ile de yaş geri çekilebilir durumdadır. Bir üst sınırı da bulunmayan bu estetik operasyon sonrası hayal edilen buruna kavuşulabilir.

Yorum Yazınız