Revizyon Burun Estetiği Nedir, Neden Bu Operasyona İhtiyaç Duyulur ?

Revizyon Burun Estetiği Nedir, Neden Bu Operasyona İhtiyaç Duyulur ?

- Temmuz 31, 2017

Kendinizi bu sayfada bulduysanız geçirdiğiniz ilk burun estetiği operasyonundan memnun kalmamışsınız demektir. Revizyon burun estetiği pek çok burun estetiği operasyonu geçirmiş hastanın hakkında detaylı bilgiye ulaşmak istediği bir konudur. Revizyon burun estetiği ilk ameliyatından beklediği sonucu alamamış, nefes alma problemi yaşamış, burun çökmesi ya da düşmesi gibi sorunlar ile yüzleşmiş hastalara uygulanan bir burun estetiğidir.

Revizyon burun estetiği, burun estetiğine göre oldukça zor bir operasyondur. Özellikle de doktor için zor olan bu operasyon yeni teknolojiler yardımı ile oldukça konforlu hale gelmiş durumda. Peki, neden zor? Çünkü bu ameliyat normal şartları olan bir estetik operasyon değil. Her hasta kendine özgü olduğundan her hastaya göre planlama ve analiz gerektirir. Ayrıca estetik cerrahın karşısında ilk operasyondan beklediği sonucu alamamış ve bunun endişesini taşıyan bir hasta vardır. Bu hasta kuşku ile yaklaşır ve streslidir. Bu yüzden estetik cerrah öncelikle hastanın yıpranmış güvenini tazelemelidir. Hastanın istediği burun şeklini en ince ayrıntısına kadar değerlendirmelidir.

Revizyon burun estetiğinde bazı durumlarda sadece deriyi burun iskeleti üzerinden kaldırmanın bile 45 dakikayı bulduğu zamanlar olur. Yapıların tekrar yapılandırılması titiz bir çalışma gerektirir. Bu yüzden estetik cerrahın deneyimi oldukça önemlidir. Revizyon burun estetiği sonrası iyileşme dönemi de burun estetiği operasyonu kadar kolay olmayacaktır. Ne kadar tecrübeli bir doktor tarafından yapılırsa yapılsın operasyon sonrası iyileşme süreci uzun sürecektir. Derinin yeniden dokulara adapte olması ve ödemin inme süresi uzayacağı gibi bazı vakalarda deride renk değişimi de yaşanabilir. Bu süreç en fazla 2 yıl sürer. Bazı vakalarda 2 yıldan sonra burun üzerinde ufak rötuşlara ihtiyaç duyulabilir. Bu rötuşlar iyileşme dönemi gerektirmez ve hastanede saatler geçirmenize gerek kalmaz.

Revizyon burun estetiğine karar verdiyseniz bu meşakkatli süreçte size önerilerim şunlardır;

Psikolojinizi bozmayın. Doktor seçiminizi iyi yapmalısınız ki yine hüsran ile karşılaşmayın. Kendinizi “Kötü olacak.” psikolojisinden kurtarın. Bu iyi bir sonucu bile kötü görmenize neden olur. Ameliyat sonrası kontrollerinizi aksatmayın. Doktorunuzun önerilerine uyun. Tüm bu aşamaları kabullendiyseniz revizyon burun estetiğine hazırsınız demektir.

Yorum Yazınız