Burun Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer ?

Burun Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer ?

- Temmuz 18, 2017

Burun yüzün tam merkezinde bulunan bir organımızdır. Bu yüzden güzellik açısından oldukça önemlidir. Ortada duran her şey gözümüze çok fazla çarpar. Bu yüzden burunda görülen eğrilik, büyüklük ya da burun ucu düşüklüğü kişileri çok fazla etkiler.

Bu durum zaman içerisinde kişilerin yaşamını kısıtlar. Kişiler profilden fotoğraf çektirmekten kaçınabilirler ya da saçlarını toplamak onlar için çok uzak bir kavram haline dönüşebilir. Çeşitli makyaj hileleri ile sonuç almayı deneseler de istediklerini bulamazlar. İşte, bu noktada imdada burun estetiği ameliyatı yetişir. Burun estetiği ameliyatında kişiyi rahatsız eden şekil değiştirilir veya nefes alma problemleri giderilir. Peki, burun estetiği ameliyatı kaç saat içinde gerçekleşen bir operasyondur?

Burun estetiği ameliyatının ne kadar süreceğini belirleyen faktörler yapılacak işlemin zorluk

derecesine, yapılacak işlem sayısına ve ameliyat için kullanılan tekniğe bağlıdır. Mesela; Sadece burun kemeri törpülenecek ise bu işlem 30 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilebilir. Bazı vakalarda maksimum 60 dakikaya çıkabilir. Burun ucu estetiği, burun kemiğinde bulunan eğrilik probleminin düzeltilmesi ve burun eti ameliyatı gibi uğraş gerektiren işlemler yaklaşık olarak 1.5 – 2 saat sürer.

Kemerli bir yapıya sahip olan ya da burun asimetrisi bulunan hastalarda işlem süresi çok daha kısa ve işlem çok daha kolaydır. Burun estetiğinin süresi kişinin deri yapısına da bağlıdır. Burun derisi kalın olan hastalarda işlem kısa sürerken, burun derisi ince olan hastalarda hummalı bir çalışma gerektiği için burun estetiğinin süresi uzar. Burun estetiğinde burunun septum denilen ve burnun alt kısmında yer alan bölgeden 30 santimetre bir kesi açılarak burun derisi burun iskeletinden ayrılır. Kemik ve kıkırdak yapı üzerinde çalışılarak burun istenilen forma sokulur. Dolayısıyla işlemin en fazla 2 saat sürmesi gayet normal bir durumdur.

Eğer burnunuz sizin psikolojinizi etkiliyorsa, sosyal yaşantınıza yansımaya başladıysa ya da hareketlerinizi kısıtlıyorsa burun estetiği ameliyatı olarak tüm bu yaşadıklarınızı rafa kaldırabilirsiniz.

Bunun için genel anestezi altında geçireceğiniz en fazla 2 saat yeterlidir. Daha sonrasında ise burnunuzu korumanız gerekecektir. Yeni görünümünüze değer!

Yorum Yazınız