Liposuction Uygulaması Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Liposuction Uygulaması Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Ağustos 2, 2017

Vücudunuzu yeniden forma sokan Liposuction uygulaması hakkında sıça sorulan soruların cevabını sizler ile paylaşıyorum;

  • İyileşme süreci uzun sürer mi?

Bu ameliyat hayatınızı sadece birkaç gün etkiler. Korse kullanacağınız için güvende olursunuz. Korseyi kullandığınız 1 aylık süreç ise iyileşme dönemi olarak adlandırdığımız dönemdir. Bu dönemde tabi ki dikkatli olmanız gerekir.

  • Ameliyat sonrasında ağrı olur mu?

Ameliyat sırasında genel anestezi altında olduğunuz için bir şey hissetmezsiniz. Fakat ameliyat sonrasında ağrı olması beklenen bir durumdur. Bu sizi endişelendirmesin. Çünkü basit ağrı kesiciler bu konuya bir çözüm sunar. Birkaç gün içinde ise ağrınız kalmaz.

  • Ameliyat kalıcı mıdır?

Ameliyat bir tüp mide ameliyatı gibi sizin fonksiyonlarınızı kısıtlamaz. Sadece lokalize olmuş yağlarınızı almaya dayı bir süreçten ibarettir. Veremediğiniz bu kiloları Liposuction ile aldırdıktan sonra beslenme düzenine dikkat etmezseniz yeniden ameliyat sonrasındaki görünümünüze dönmeniz şaşırılacak bir durum değildir.

  • Kilo verme ile farkı nedir?

Kilo vermek doğal yöntemler ile yapılan bir süreçtir. Liposuction’da vücudunuza estetik cerrah eli değer. Cerrahi bir işlem olan bu operasyonun amacı spor ya da diyet ile veremediğiniz bölgesel fazlalıklarınız dan sizi kurtarmaktır. Çünkü bazı yağ kütleleri sizden daha inatçı olabilir.

  • Bu ameliyat ile kilo verilir mi?

Obezite cerrahisinde olduğu gibi sonuçları bu uygulamadan beklemek doğru olmaz. Fakat bu ameliyatın sonunda kilo fazlalıklarınızdan kurtularak birkaç beden incelebilirsiniz. İlk aylarda vücudunuzda ödem olacağı için bu farkı gözleriniz ile göremezsiniz. Ödeminiz geçtikten sonra değişimi görebilirsiniz.

  • Kimlere Liposuction uygulaması yapılmaz?

Kronik hastalıkları olan bir bireyseniz, yaşınız çok ilerlediyse, kalp ve damar hastalıklarınız varsa, dolaşım sistemi rahatsızlıklarınız varsa bu ameliyatın yapılması doğru olmaz. Bu ameliyattan sonra hareket önemli olduğu için ve bu hastalıklara sahip olan hastalar hareket edemeyeceğinden tercih edilmez. Çok fazla kilosu olan hastalar için de uygun değildir. Ayrıca anne olmayı düşünen Liposuction adaylarının bu uygulamayı anne olduktan sonraki döneme ertelemeleri önerilir. Çünkü hamilelik döneminde alınan kilo vücudu yine eski formuna sokacaktır.

  • Kaç litre yağ alınabilir?

Bu durumu kişinin yaşı, kilosu ve sağlık durumu belirler. Karın bölgesinden 2 – 3 litre yağ alınabilir. Kalça bölgesinde ise 4 litreye kadar çıkılabilir.

Yorum Yazınız